Zımpara Yüzeyli Epoksi Zemin Kaplama

Ana sayfa » BLOG » Zımpara Yüzeyli Epoksi Zemin Kaplama
Zımpara Yüzeyli Epoksi Zemin Kaplama

Zımpara Yüzeyli Epoksi Zemin Kaplama

Epoksi son senelerde hayatımıza giren terimlerden bir tanesidir. Çeşitli alanlarda yaygın bir biçimde kullanılan bu madde gerçekte bir reçinedir. Termoset denilen grubun bir alt üyesi olan epoksi asitsi bir içeriğe sahiptir. Kimyasal özellikleri sayesinde zemin kaplamalarında şimdiye kadar kullanılmış olan bütün ürünlerden çok daha dayanıklıdır. . Yaygınlığı artış gösterdikçe içerisinde bulundurduğu seçenekler de büyük bir artış göstermiştir. Her zevke göre ayrı epoksi zemin kaplama seçeneği bulunmaktadır. Zımpara yüzeyli epoksi zemin kaplama da bunlardan bir tanesidir. Bu modeli diğerlerinden ayıran en büyük özellik kaymayan bir yapıya sahip olmasıdır. Kaymayan yapısı sayesinde endüstriyel alanlarda vazgeçilmezdir.

Yalnızca zemin kaplamalarında değil. İnşaat sektörünün diğer alanlarında da yaygın bir biçimde kullanılan bu ürün sayesinde binalarda ortaya çıkan hasarlar kısa bir süre içerisinde tamir edilmektedir. Binalarda herhangi bir sarsıntı sonrasında ortaya çıkan çatlakları bir çimento ile kapatmak ve epoksi materyali ile kapatmak arasında büyük bir fark bulunmaktadır. Epoksi ile onarılan binaların sağlamlık katsayısı çok daha fazla olmaktadır. İnşaat sektöründe yaygın bir biçimde kullanılmasına rağmen insanlar bu materyali daha çok zemin kaplama ürünü olarak bilmektedirler. Sağlam bir yüzeye sahip olmak isteyen işletmeler zımpara yüzeyli epoksi zemin kaplama seçeneğini tercih ederek istedikler  kaymaz ve sağlam yüzeye kavuşabilirler.

Sadece konutların içerisinde değil alışveriş merkezi gibi toplu mekanlarda da epoksi zemin kullanımına çok sık rastlanmaktadır. Hem dayanıklı yapısı hem de şık duruşu nedeni ile alışveriş merkezlerinde en çok kullanılan yüzey döşemelerinden biridir. Zımpara yüzeyli epoksi zemin kaplama sayesinde hiçbir zaman kırılmayacak veya temizlik konusunda sizi uğraştırmayacak bir döşeme sistemine sahip olabilirsiniz. Model seçenekleri tabiî ki sadece zımpara yüzeyli modeller ile sınırlı değildir. Bunun dışında renk ve model seçenekleri de bulunmaktadır. Zevklerinize ve ihtiyaçlarınıza göre bu seçim gerçekleştirebilirsiniz. Kolay bir biçimde temizlenen b yüzeyler seneler boyunca hiçbir bakıma ihtiyaç duymadan kullanılabilecek kapasiteye sahiptir. Kullanıcı sayısı da bu nedenle sürekli artış göstermektedir. Daha detaylı bilgi için epoksi ile ilgili değer başlıklarımıza bakabilirsiniz.

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Yorum Yap

Mail adresiniz saklı tutulur.

Please type the characters of this captcha image in the input box

Lütfen Resimdeki Kodu Boşluğa Giriniz.