Polyurea kaplama, polyurea su yalıtımı, sprey polyurea kaplama yapan firmamız, epoksi zemin kaplama, poliüretan enjeksiyon fiyatlarında da rekabetçidir.Polyurea Yalıtım | Polyurea Su Yalıtımı, Epoksi Zemin Kaplama

Polyurea Yalıtım

Polyurea Yalıtım

Polyurea yalıtım gelecekteki kaplama teknolojilerinin öncüsüdür. Polyurea’dan önceki tüm kaplama ürünlerinin tek bir özelliği tek bir sorunu çözmeye yöneliktir. Fakat polyurea bir çok özelliği sayesinde aynı anda bir kaç beklentiye karşılık verebilir.

POLYUREA

Polyurea

Formülasyonunda iki kimyasalı yüksek basınç ve yüksek ısı değerlerinde birbirleriyle çarpışması sonucu oluşur. 1. Bileşen sertleştirici izosiyanat reçinedir. Genellikle koyu renkli akışkan olmayan bir sıvıdır. 2. Bileşen ise amin reçine karışımıdır. Genellikle, renkli ve/veya sonradan renklendirilmişti. Aminler kendisini oluşturan katalizörler gereği dibe çöken bir yapıdadır. Normal olarak kullanılmadan önce çalkalama veya karıştırma gerektirir.

Polyurea Kür

Bu iki sıvı kimyasal sıvılar iyice karıştırıldığında kimyasal reaksiyona yol açar. Bu reaksiyon çok hızlı ve genellikle birkaç saniye içinde gerçekleşir ve dokunulur bir yüzey oluşur. Tamamlanmış ürün genellikle daha uzun sürelerde gerçekleşir. 24-48 saat kadar sürer ve daha kısa sertleşme süreleri belirli formülasyon ve karışımı özelliklerine bağlı olarak oldukça mümkündür.

İzosiyanatlar, polieter veya poliester aminler, zincir genişleticiler ve diğer katkı maddeleri, farklı türde ve / veya farklı hacimlerde kullanımı, tamamlanmış ürünün fiziksel özellikleri ve poliüre kaplama / astar sisteminin son özellikleri üzerinde önemli bir etkiye sahip olabilir.

Polyurea nedir dendiğinde şu cümle verilebilecek cevaplar arasındadır. Polyurealar; bir poliüretan reçine bir epoksi iyileştirici ile tepkimesi olarak tarif edilir. Bu açıklama polimer teknolojileri için en iyi tarif denilebilir. Polyurealar, poliüretanlara göre kimyasallara dayanım, çözücü direnci ve poliüretanlar ile karşılaştırıldığında daha yüksek bir ısı direnci göstermektedir. Diğer taraftan Polyurelar epoksilere göre çok daha esnek oldukları için fiziksel dayanımları daha yüksektir.

Aminler izosiyanat ile (kür) reaksiyona girdiğinde bir poliüre oluşur. Bu reaksiyon hızlı, otomatik katalitik (tepkime için bir katalizör gerekmez anlamına gelir – hatta düşük sıcaklıklarda bile) ve polyurealar diğer polimerlerle kendilerini bu noktada ayırt ederler.

Polyureaların tepkimeye girmesi oda sıcaklığından bağımsız gerçekleşir. Sıcaklık ne olursa olsun Polyurea hızlı tepkimeye girecektir. 40 C yada -4 C olabilir ve tepkime hemen hemen aynıdır. Poliüretanda tepki çok hızlı katalize edilebilir, ancak 40 C için tasarlanmış bir sistem, 70 ° C’de işlemek için çok hızlı olacaktır. Epoksi bu çok düşük sıcaklıklarda tedavi edemez. Poliüre tepkime, ortam neminden bağımsızdır. Bu% 98 RH olabilir ve sprey poliüre kaplama kabarcık oluşmadan uygulanır. (yoğuşma noktasına dikkat edin.) Bir poliüretan reaksiyonun tamamlanması için katalizörler olması gerekir. Bu katalizörler polimer tepkime (jelasyon) ya da “üfleme” reaksiyonu (birçok poliüretanlar, poliüretan köpüklerde üfleme ajanı olarak kullanmak için CO2 serbest bırakmak için izosiyanat ile reaksiyon kullanılır. Ya da katalize etmek için tasarlanmıştır. bir dereceye kadar – Ne yazık ki, katalizör ya türleri İKİ reaksiyonları katalize edecek.

Daha önce belirtildiği gibi, Polyurea kimyasal ve çözücü direnci ve poliüretanlar ile karşılaştırıldığında daha yüksek bir ısı direncine sahiptir. Her iki işlem ve fiziksel özellikleri – Polyurea Hammadde bileşenlerinin doğru seçimi ve miktarı performansını etkileyecektir.

Polyurea Yalıtım

Recent Posts

Çatı Arası Isı Yalıtımı Nasıl Çalışır?

Çatı arası sprey poliüretan köpük, ısı yalıtımı için genellikle en etkili yalıtım yöntemi olarak kabul edilir. Fakat sistem aslında nasıl… Read More

15 Ocak 2020

Ucrete Zemin Kaplama

UCRETE - DÜNYA'NIN EN DAYANIKLI ENDÜSTRİYEL ZEMİN KAPLAMASI Basf, Master Builder Solutions markası ve Ucrete ürünü ile Zemin kaplamalarında inanılmaz… Read More

25 Eylül 2019

Poliüre

Poliüre Kavramı Poliüre kavramı Türkiye’de üniversitelerin, akademisyenlerin ve bazı özel şirketlerin kullandığı ve İngilizce Polyureanın karşılığıdır. 07.04.2017 tarihinde toplanan dernek kurucuları… Read More

7 Nisan 2018

Polyurea istanbul fiyatları

Polyurea istanbul fiyatları makalemizde beklentilerinize karşılık geleceğini umduğumuz bir makale hazırladık. Polyurea fiyatları Türkiye genelinde İstanbul ilinde daha uygundur. Bunun… Read More

27 Mart 2017

Bu web sitesi çerezleri kullanmaktadır.