Polyurea Teras Yalıtımı

Ana sayfa » BLOG » Polyurea Teras Yalıtımı
Polyurea Teras Su Yalıtımı Ve Polyurethane

Polyurea Teras Yalıtımı çeşitli etkinlikler ya da bireysel kullanım amacıyla teras olarak planlanmış çatılarda, seramik, beton, karo veya taş kaplama uygulaması su yalıtımı yapamaz.  Beton su alan bir üründür. Seramik kaplama ise bir süre sonra özellikle yağmur suyu asitlerine maruz kaldıktan sonra derzlerden su sızıntısı yapmaya başlar. Taş kaplamalarda da durum aynıdır. İzolasyonu yapılmamış kaplamalardan su döşeme altına geçecek ve oradan da alt katlara yaşam alanlarına sızacak ve yaşam konforunu tehdit edecektir. Bu tür risklere maruz kalmamak için teraslarda en rekabetçi ürün polyureadır.

POLYUREA TERAS YALITIMI ASTAR UYGULAMASI

Polyurea teras yalıtımı astar uygulaması yapılacak alan kir, yağ, pas gibi yapışmayı engelleyici maddelerden iyice temizlenmelidir. Yüzey tamamen kuru ve temiz olmalıdır. Eski ve yıpranmış yüzeylerde (aşınmış, gevşemiş ve mekanik mukavemetini kaybetmiş) gerekli onarımlar yapılmadan astar uygulanmamalıdır. Beton prizini almış ve tamamen kurumuş olmalıdır.

POLYUREA TERAS YALITIMI PAH YAPILMASI

Polyurea teras  yalıtımı uygulamalarında pah son derece önemli bir detaydır. Birleşim noktalarında hareket, diğer bölgelere göre daha etkilidir. Kopma, yırtılma gibi bozulmalar gerçekleşebilir. Dik açılı birleşim yerinin çarpma sonucu kırılmasını önlemek üzere eğimli hale getirilerek yumuşatılır. Herhangi bir sıva harcı ile de yapılabileceği gibi, pah bandı yapılması tercih edilir.

Teraslarda uygulanan polyurea güneş ışınlarına maruz kalacağı için aromatik polyurealar için mutlaka UV koruyucu kullanılmalıdır. Ve UV koruyucu beş yılda bir yenilenmelidir. Endişelenmeyin UV koruyucu boyalar pahalı değildir. Üstelik kendiniz bile uygulayabilirsiniz.

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Yorum Yap

Mail adresiniz saklı tutulur.

Please type the characters of this captcha image in the input box

Lütfen Resimdeki Kodu Boşluğa Giriniz.