Polyurea kaplama, polyurea su yalıtımı, sprey polyurea kaplama yapan firmamız, epoksi zemin kaplama, poliüretan enjeksiyon fiyatlarında da rekabetçidir.
Su Yalıtımı

Polyurea Su Yalıtımı

Polyurea Su Yalıtımı

Polyurea su yalıtımı, teras, balkon ve perde betonların su yalıtımı ile ilgili detaylı bilgileri, başlıklar halinde bu yazıda anlatmaya ve teknik avantajlarını daha anlaşılır kılmaya çalışacağız.

Su yalıtımı ile su yapılardan uzaklaştırılabilir veya yapılara sudan etkilenmeyen kaplamalar yapılabilir. Yapıların, her yönden gelebilecek suya veya su buharına karşı korunmaları için, yapının dış alanlarında gerçekleştirilen işlemlere su yalıtımı denir.

Polyurea Su Yalıtım Yetenekleri

Polyurea olağanüstü mucizevi bir üründür. Polyureaları mucizevi kılan tek bir özelliğinin en iyi olması değildir. Polyurea su yalıtımı sektöründe kullanılan birçok ürünün en iyi özelliklerini kendi bünyesinde taşır. Örneğin; bir ürün çok iyi esnekliğe sahipken aynı zamanda yağmur suyu asitlerine dayanıklı olmayabilir. Diğer taraftan başka bir ürün çok iyi yapışma özelliğine sahipken aynı zamanda darbelere karşı dayanıklı olmayabilir.

Polyurea Uçucu Organik Madde (VOC) İçermez

Su yalıtımında polyurea VOC içermez, VOC (Volatile Organic Compounds )Uçucu Organik Bileşiklerin kısaltılmışıdır. VOC’ler, çevreye ve insan sağlığına zarar verici özellikte kimyasallardır. Çevreye salınan VOC emisyon miktarını düşürmek, toplam olarak çevre ve insan sağlığını korumak amacıyla çeşitli düzenlemeler yapılmış ve kanunlar çıkartılmıştır. Su yalıtımında kullandığınız polyurea sadece su yalıtımını sorunsuzca çözmekle kalmaz, aynı zamanda yapınızı çevre ve insan sağlığına duyarlı kılar.

Kürlenme nedir ?

Polyurea su yalıtımı uygulamasıyla birlikte akışkan organik kaplamanın yüzeyde bir sert filme dönüşmesi süreci. Bu süre iş teslim sürelerini doğrudan etkilemektedir. Sürme esaslı ürünlerde bile bu süre en az 8 saat iken polyurea su yalıtımında sadece 1 dakikadır. Bir dakika sonra üzerinde yürüdüğünüzde polyurea artık yapışkan değildir.

Aderans nedir ?

Aderans farklı yapı malzemelerinin birbirlerine yapışma derecesidir. Polyurea su yalıtımında ve diğer kaplamalarda beton, ahşap, metal, bitüm vb. tüm yüzeylere çok iyi yapışarak yüksek aderans sağlar. Polyurea kuru film tabakasının yüzey üzerinde kabarmadan, ince tabakalar halinde kalkmadan ve / veya çatlamadan yüzey ile birlikte çalışabilme kabiliyeti yapınızın uzun süreler sağlıklı bir şekilde korunmasını sağlar.

Klasik sistem su yalıtım uygulamalarında bir takım su yalıtım ürünleri birleştirilerek ( örneğin membran) su yalıtımı yapılmaya çalışılır. İklimsel etkiler ve yağmur suyu asitleri malzemenin birleşim noktalarından zaafa uğramasına neden olur. Polyurea su yalıtımı püskürtülerek sıvı olarak uygulandığından herhangi bir derz veya ekyeri oluşturmaz. % 100 kapalı hücre yapısına sahip polyurea ile risksiz su yalıtımı yapılmış olur.

Polyurea su yalıtımının kendi katının dört katına kadar esneyebilmesi, polyurea su yalıtım sistemini rakipsiz kılar. Dilatasyonlar ve tüm birleşim noktaları su yalıtımında her zaman risk oluşturmaya devam edecektir. Polyurea’nın esnekliği işte bu noktalarda işlevseldir.

Polyurea’nın Darbe Ve Aşınmaya Dayanma Yeteneği Özellikle açık teraslarda Polyureanın darbe ve aşınma dayanımı yeteneği ile öne çıkar. Açık teraslarda oluşacak bakım çalışmaları; anten, klima dış ünitesi vb gibi su yalıtımına zarar vermektedir. Fakat polyurea su yalıtımı bu çalışmalardan etkilenmez.

POLYUREA SU YALITIMI YETENEKLERİ ÖZETİ

  • Hızlı kuruyan, saniyeler içinde insan ve trafik araç trafiğine açılır.
  • Yüksek mekanik ve aşınma direnci ile güçlüdür.
  • % 100 su geçirmez.
  • Yağlar, benzin, asit ve diğer birçok sıvı kimyasallar için uygun olan yüksek kimyasal direnç.
  • Hidrofobik( moleküllerin sudan kaçınması) oluşu nedeniyle hem su geçirmez hem de sudan etkilenmez.
  • Düşey ve ters tavan bir uygulamada herhangi bir kalınlığa kadar püskürtülebilir.
Leave a Comment
Share
Published by
Polyurea Yalıtım
Tags: perde yalıtımı polyurea polyurea fiyatları polyurea kaplama polyurea su yalıtımı polyurea teknik bilgi polyurea uygulamaları polyurea yapan firmalar püskürtme yalıtım sprey polyurea su izolasyonu

Bu web sitesi çerezleri kullanmaktadır.