Polyurea kaplama, polyurea su yalıtımı, sprey polyurea kaplama yapan firmamız, epoksi zemin kaplama, poliüretan enjeksiyon fiyatlarında da rekabetçidir.
Su İzolasyonu

Polyurea Sprey Su izolasyonu

Polyurea Sprey Su izolasyonu

Polyurea sprey su izolasyonu en son kaplama teknolojisidir. 1980’lerde otomotiv endüstrisi için geliştirilen bu kimyasal bileşik artık geniş bir uygulama yelpazesinde kullanılmaktadır. Su yalıtımı olarak bu malzemenin kullanımı, hızlı sertleşen, korozyona ve aşınmaya dirençli özelliklere sahip olması nedeniyle son on yılda bilinirliğini hızla arttırdı.

Polyurea Ve Nem

“Polyurenin çıkış hikâyesi poliüretanların farklılaştırılmak ihtiyacına dayanır. Poliüretanların neme karşı duyarlılığının yüksek olması otomotiv endüstrisinde bir dezavantaj oluşturuyordu. Bu koşullarda neme daha az duyarlı olan yeni nesil bir kaplama ürününe ihtiyaç duyulurken polyurea keşfedildi. Üreticideki hidroksil grubunun bir amin grubuyla değiştirilmesiyle şimdi artık adına poliüre dediğimiz kimyasal bileşik elde edildi. Ve bu ürün poliüretanlara göre elbette neme karşı daha az duyarlılığa sahipti.

Polyurea Sprey Su İzolasyonu Çeşitleri

Poliürelerin en yaygın iki tipinden biri olan aromatik polyurea en yaygın biçimde kullanılır. Aromatik polyurea farklı ihtiyaçlar için çok çeşitli çözümler sunar. Aslında bu kaplamaların sağlamadığı tek özellik UV stabilitesinin olmayışıdır.

İkinci bir formülasyon, alifatik polyureadır, UV stabilitesi sağlamak için farklı bir kimyasal katkı kullanmaktadır. Alifatik polyureaların genellikle aromatik polyurealara kıyasla iki kat Polyurea Fiyatlarına mal olmasına dezavantaj denilebilir.

Polyurea’nın Yararları

Polyurea  kullanıcılar tarafından tutulmasının bir nedeni, sergilediği olumlu özelliklerin çeşitliliğidir.

Polyurea  ile ilgili dünyanın en çok takip edilen web sitesi olan polyurea.com cesur bir açıklama ile şöyle diyor. “Fiziksel özelliklere gelince neredeyse başka hiçbir kaplama polyurea ile kıyaslanamaz “. ” Polyurea Sprey Su izolasyonu, yüksek uzamadan üstün çekme mukavemetine, sert veya yumuşağa kadar, malzemelerin nasıl formüle edildiğine ve doğru uygulanmasına dayanan muazzam bir özellik yelpazesi elde etmek üzere formüle edilebilir.

Belki de en büyük avantajı uygulamacının tek seferde bitmiş bir kalınlık elde etmesine olanak tanıyacak kadar hızlı kurumasıdır. Bu, sahibin tesisin geleneksel kaplamalardan çok daha hızlı hizmete geri döndürülmesini sağlar; bu da, arızaya yol açan günlerin veya hatta haftalık gelir kaybının azalmasına neden olur.

Polyurea hızlı kuruyan, kalın film kaplaması olarak, su geçirmezlik için kesintisiz, dayanıklı membranlar gerektiğinde mantıklı bir çözümdür. Kaymaya dirençli katkılar ve yüzey dokuları gibi ilave özellikler de eklenebilir. Renklidir ve içilebilir suda onaylanmış bir formülleri bile mevcuttur.

Çok geniş kapsamlı performans özellikleri ile geniş uygulama alanlarına sahiptir. Tank kaplamaları, sızdırmazlık ve köprü kaplamaları en popüler kullanım alanlarından bazılarıdır ancak uygulama olanakları sınırsızdır.

Leave a Comment
Share
Published by
Polyurea Yalıtım
Tags: polyurea polyurea kaplama polyurea nedir polyurea sprey su izolasyonu polyurea su yalıtımı polyurea zemin kaplaması sprey polyurea zemin kaplama

Bu web sitesi çerezleri kullanmaktadır.