Polyurea kaplama, polyurea su yalıtımı, sprey polyurea kaplama yapan firmamız, epoksi zemin kaplama, poliüretan enjeksiyon fiyatlarında da rekabetçidir.
Categories: Polyurea Kaplama Polyurea Nedir Polyurea Sprey Zemin Kaplama

Polyurea Nedir ?

POLYUREA NEDİR ?

Polyurea nedir : Polyurea iki kimyasalın yüksek basınç ve yüksek ısı altında püskürtülmesiyle oluşan su yalıtım ve endüstriyel kaplama teknolojisidir.

Polyurea

Evet polyurea olağanüstü mucizevi bir üründür. Ancak bilinenin aksine polyurealar yalıtım ve kaplama sektöründe her derdin dermanı değildir. Yani her yerde uygulanmazlar. Örneğin bitüm ürünlerin üzerine direkt püskürtülemez, hatta astarla bile püskürtülemez. Ancak kullanılabilir alanlarda polyurea rakipsiz bir üründür.

Polyurea Nedir Ve Nasıl Uygulanır ?

Poliüre, piyasada bulunan çok bileşenli makinalar kullanılarak uygulanır. Eğitimli, profesyonel personeller tarafından uygulanmalıdır. Polyurea amin bileşeni ve izosiyanat bileşeni tipik olarak iki varil takım halinde tedarik edilmektedir. Bileşenler özel izleklere göre taşınmalı ve depolanmalıdır.

Polyurea uygulamak için kullanılan makinalarda, izosiyanat ve amin ısıtılmış hortumlar vasıtasıyla bire bir oranında püskürtme tabancasına kadar basınçla ilerler. İki malzeme tabancayla birleşinceye kadar bu sistemin tamamı boyunca ayrı tutulur, tabancada karıştırılır ve püskürtülerek uygulanır.

Polyurea Nedir Ve Özellikleri Nelerdir ?

Poliüre kaplama teknolojisi, istenilen kalınlıkta uygulanabilme özellikleri, hızlı kuruyan kaplamalar ile birçok kaplama ürününe karşı mükemmel kimyasal dirence sahiptir. Polyurea, çeşitli su yalıtımı, korozyon kontrolü, daldırma ve astar uygulamaları için idealdir. Tank Gömleği, Yatak Örtüsü daha fazlası için kullanılabilir.

Polyurea, düzgün hazırlanmış yüzeylere mükemmel yapışır. Epoksi, poliüretan, fiberglas ve diğer şilte destekli sistemlerine alternatif olarak kullanılır. Polyurea astarları, yüksek gerilme mukavemeti ve uzatma özelliklerini düşük geçirgenlik ve yüksek darbe dayanıklılığı ile birleştirerek zorlu, esnek (veya sert) bir astarla ideal hale getirir.

Dünyanın deniz akvaryumlarının birçoğu, hızlı hizmete alınabilme özellikleri, UV’den etkilenmeden sabit renkler elde etme kabiliyeti ve geleneksel astarlara kıyasla üstün fiziksel özellikleri nedeniyle poliüre kaplama teknolojisine yönelmiştir.

Polyurea Nedir Ve  UV Işınlarına Dayanıklı mıdır ?

Polyurea ayrıca su ve atıksu endüstrilerinde yaygın olarak kullanılmaktadır ve tuzlu su da dahil olmak üzere çoğu su tankı için ideal bir kaplamadır.. Polyurea, atık arıtma tesislerinde üretilen birçok kimyasal gaza ve bakterileri öldürmek için kullanılan sert UV aydınlatmalara bile dayanabilir.

Polyurea Nedir ?

Polyurea su yalıtımı ve endüstriyel kaplamalarında son teknolojidir.

Polyurea püskürtülerek ekyersiz bir uygulama sağlar.

Polyurea çok hızlı kürlenir, hemen kullanılabilir.

Su yalıtımında teras, temel perde ve havuzlarda yüksek verimle uygulanır.

Günlük 750 metrekare uygulama kapasitesine sahiptir

asitik ortamlara dayanımıyla endüstriyel kaplamalarda vazgeçilmezdir.

Polyurea geleceğin su yalıtımı kaplamalarında ileri teknoloji kimyasal yapısı sayesinde daha verimli bir üründür.

Leave a Comment
Share
Published by
Polyurea Yalıtım
Tags: polyurea nedir

Bu web sitesi çerezleri kullanmaktadır.