Polyurea kaplama, polyurea su yalıtımı, sprey polyurea kaplama yapan firmamız, epoksi zemin kaplama, poliüretan enjeksiyon fiyatlarında da rekabetçidir.
Categories: Endüstriyel Kaplama Epoksi Otopark Zemin Kaplama Poliurea Polyurea fiyatları Polyurea Kaplama Polyurea Nedir Polyurea Sprey Zemin Kaplama

Polyaspartic Polyurea

Polyaspartic polyurea piyasada oldukça yeni olup birçok benzersiz özelliğinden dolayı beton kaplamalar için büyük avantajlara sahiptir. Müteahhitler şu anda poliaspartikleri damgalı, lekeli, renkli ve betonarme beton gibi yüzeyler üzerine kullanıyorlar. Tercih etme sebepleri arasında elbette ki var olan kaplamalar arasında en dayanıklı olmasının yanında dekoratif özellikleri de gelmektedir.

Tarihçe

Aspartik esterler 1990’larda Bayer şirketi tarafından icat edildi ve patentlendi. Aspartik reçineler iyileştirilmeye devam edildi ve üreticiler, çok yoğun ve parlak poliaspartik alifatik poliürelerin keşfedilmesine yol açan filmlerin oluşabileceğini buldular. Şimdi birçok firma yapı sahiplerine ticari olarak kullanabilecekleri formülasyonları sunuyorlar.

Polyaspartic Polyurea Olağanüstü Özellikleri

Son yıllarda dünyanın en önemli büyük kimya şirketleri, diğer kaplama malzemeleriyle karşılaştırıldığında olağanüstü özelliklere sahip polyaspartic polyurea ürünlerini piyasaya sürdü:

  • Ürüne bağlı olarak -34 ° C ve 60 ° C gibi düşük sıcaklıklarda uygulanabilirler. Sıcak ve soğuk iklimlerde bozulmaya uğramadan güvenle kullanılailirler.
  • Sertleştiklerinde, 176 ° C’a kadar yüksek sıcaklıkları tolere edebilirler.
  • UV ışığına dayanıklıdır.,
  • Poliürelerin epoksi veya üretan kaplamalarından daha fazla aşınma ve darbe direnci vardır.
  • Kızarıklık veya beyazlatma yapmaz.
  • Kuruma hızlıdır ve kısa sürede kullanıma açılabilir
  • Yüksek nem, uygulamalarını kısıtlamaz, ancak bazı ürünler yüksek nemde daha hızlı ayarlanır.
  • Lekelenmezler, yağ ve yağ penetrasyonuna direnirler ve beton hafif asitlerden korunur.
  • Poliürelerin mükemmel nüfuz etme özellikleri vardır, bu da betonla mükemmel bağlar oluşturduğu anlamına gelir.

Beton hazırlama

Hazırlık süreci diğer kaplama türlerinde olduğu gibidir. Beton silim yapılır vakum ile kalan tozlar uzaklaştırılır. Giderler tamir edilir.  Zemin ait ile yıkanmalıdır.

Polyaspartic Polyurea Astar Uygulama

Burada astar kat diğer kaplamalara göre farklılık gösterir. Zemin hazırlığı ait ile yapıldığı için ilk kat astar görevi görecektir.

Polyaspartic Poliüre Uygulama

Çift bileşenli polyurea 20 dakika içerisinde tüketilmesi gerektiği için uygulama alanının şartlarına göre hazırlanmalıdır. Büyük alanlarda daha fazla, küçük alanlarda daha az hazırlanıp uygulanmalıdır.

Kuartz Serpme

Polyaspartik kat henüz kurumadan bol miktarda dişli kum veya cips serpiştirilir. Tamamen kuruduktan sonra fazlalıklar alınır ve vakum ile son kalan parçalarda temizlenir.

Son Kat

Burada şeffaf kat uygulaması yapılır. Kuruduktan sonra bir kat daha olmak üzere toplamda iki kat şeffaf uygulanır.

Leave a Comment
Share
Published by
Polyurea Yalıtım
Tags: polyurea polyurea kaplama polyurea nedir polyurea zemin kaplaması sprey polyurea zemin kaplama

Bu web sitesi çerezleri kullanmaktadır.