Polyurea kaplama, polyurea su yalıtımı, sprey polyurea kaplama yapan firmamız, epoksi zemin kaplama, poliüretan enjeksiyon fiyatlarında da rekabetçidir.
Poliüretan Enjeksiyon

Poliüretan Enjeksiyon

Poliüretan Enjeksiyon

Poliüretan enjeksiyon çatlak içine poliüretan veya jel ürünler ya da reaktif reçineler basarak betonarme yapıların veya duvardaki çatlakların doldurulması anlamına gelir. Betonda işler çeşitli nedenlerden dolayı planlandığı gibi gitmeyebilir. Çatlamalar çökme kaynaklı olacağı gibi betonun büzülmesinden kaynaklı da olabilir.

Özellikle su taşıyan çatlaklar inşaat demirlerinde ki korozyon hasarının nedenidir. Bu durum beton bir yapının istikrar ve güvenliğini tehlikeye sokar.

Poliüretan Enjeksiyon Uygulaması

Bir beton çatlağı ya da başarısız bir yapı derzinin sızdırmazlığının sağlanması gerektiği zaman seçim kesinlikle poliüretan enjeksiyon reçinesidir. Epoksi bazlı ve poliüretanlar (PU) bazlı çok çeşitli çatlak enjeksiyon reçineleri vardır.

Mevcut çeşitli ürünlerin hepsinin kendine özgü özellikleri ve avantajları vardır. Ürün seçerken dikkat edilmesi gereken faktörlerden bazıları şunlardır. Çatlak boyutu ve içinden akan su miktarı.  Birçok farklı reçine mevcut olmasına rağmen, su taşıyan çatlaklar için reçine ve kuru çatlaklar için reçineler olmak üzere iki ana kategoriye ayrılma eğilimi olacaktır.

Enjeksiyon Su Yalıtımı

Su taşıyan veya aktif olarak sızıntı yapan çatlaklar için var olan reçineler hızlı hareket eden köpüklerdir ve yaklaşık olarak serbest genişleme sağlarlar. Bu reçineler sızıntıları durdurmak için mükemmeldir; Çatlak içinde su ile tepkimeye girerek sızıntı yolunu engellerler.

Bununla birlikte, bu hızlı etkili köpüklerin kalıcı çözeltiler olarak düşünülmemesi gerektiğini vurgulamak çok önemlidir. Köpürme sırasında, köpükteki tek tek hücrelere, en yüksek boyutlarına ulaşmalarına yardımcı olan bir ekzotermik reaksiyon üretilmektedir.

Enjeksiyon Nasıl Yapılır

Soğutma sırasında ve takip eden haftalar boyunca, köpük tamamen sertleştiği için oynamalara dayanıksız bir köpük oluşacaktır. Bu büzülme, köpük ve çevredeki beton arasında sızıntılara neden olabilir. Çatlak içinde hareket olduğu yerlerde sızıntılar da oluşabilir. Birçok su durdurucu köpükler katıdır ve hareketi barındırmaz, bazıları esnektir ancak düzenli bir genleşme / daralma değil yalnızca küçük bir hareket miktarına direnirler.

Maalesef, reaksiyon esnasında suya ihtiyaç duymadan oluşan köpüklerin yukarıdaki özellikleri, çok sayıda başarısızlığa neden olmuştur. Çatlak enjeksiyonlarının başarıyla gerçekleştirildiği projeler hakkında sadece birkaç ay içinde tekrar başarısız olduklarını duyuyoruz, bu tüm sektörü töhmet altında bıraka biliyor.

Üreticiler normalde çatlak ve derzlerin sızıntısı için iki aşamalı enjeksiyon işlemini önerirler. İlk aşamada, daha önce tarif edildiği gibi hızlı etkili bir su durdurucu köpükle enjeksiyon yapılır, ancak bu, esnek bir katı gövde reçinesiyle ikincil bir enjeksiyon ile takip edilmelidir.

Poliüretan Enjeksiyon Makinası

Enjeksiyonlarda kullanılan makinalar ürünün bileşen sayısına göre değişmektedir. Tek kompenantlı veya takviyeli  enjeksiyon makinaları en basitleridir. Bileşen sayısı arttıkça kullanılan makinanın karmaşıklığı ve poliüretan enjeksiyon makinası fiyatları da değişecektir.

Poliüretan Enjeksiyon Fiyatları

Enjeksiyon ürünün bileşen sayısına göre fiyatı da değişmektedir. Tek kompenantlı veya takviyeli poliüretan enjeksiyon ürünleri en düşük fiyatlısıdır. Bileşen sayısı arttıkça  poliüretan enjeksiyon fiyatları da değişecektir.

Leave a Comment

View Comments

  • Yanlış anlamadıysam iki farklı enjeksiyon malzemesi kullanın diyor. Konuyu biraz daha açıklar mısınız acaba ?

Share
Published by
Polyurea Yalıtım
Tags: poliüretan enjeksiyon poliüretan enjeksiyon fiyatları poliüretan enjeksiyon makinası poliüretan enjeksiyonu püskürtme yalıtım

Bu web sitesi çerezleri kullanmaktadır.