Polyurea kaplama, polyurea su yalıtımı, sprey polyurea kaplama yapan firmamız, epoksi zemin kaplama, poliüretan enjeksiyon fiyatlarında da rekabetçidir.Poliüre | Polyurea Su Yalıtımı, Epoksi Zemin Kaplama
Categories: Poliüre

Poliüre

Poliüre Kavramı Poliüre kavramı Türkiye’de üniversitelerin, akademisyenlerin ve bazı özel şirketlerin kullandığı ve İngilizce Polyureanın karşılığıdır. 07.04.2017 tarihinde toplanan dernek kurucuları…

Poliüre Kavramı

Poliüre kavramı Türkiye’de üniversitelerin, akademisyenlerin ve bazı özel şirketlerin kullandığı ve İngilizce Polyureanın karşılığıdır.

07.04.2017 tarihinde toplanan dernek kurucuları uzun tartışmalardan sonra Türkiye’de Türkçe ismin kullanılması gerektiği kararına varmışlardır. Poliüre su yalıtımı poliüre kaplama uygulamaları bundan böyle teknik şartnamelerden, akademik makalelere, sektör içi ve sektör dışı tüm paydaşlara kadar her yerde söz konusu şekilde kullanılacaktır.

Genel Kabul Poliüre Yönünde

SPPD sektörün gelişmesi adına aşağıdaki çalışmaları yapmayı karara bağlamıştır.

 • Poz numarası alınması ile ilgili çalışmalar yapılacak.
 • Teorik ve pratik eğitimler gerçekleştirilecek ve eğitim sonrası yapılacak sınavlarda başarılı olanlara sertifika verilecektir.
 • Püskürtme sistem uygulamalarında ürün kalitesinin yükseltilmesine yönelik girişimlerde bulunacak.
 • Püskürtme sistem uygulamalarında uygulama kalitesinin yükseltilmesine yönelik girişimlerde bulunacak.
 • Püskürtme sistem uygulamalarında makine ekipman kalitesinin yükselmesine yönelik girişimlerde bulunacak.
 • Ortak konulardaki amaçlara ulaşmak için, diğer sektör grupları (üniversiteler, vakıf ve dernekler, yüklenici, kamu kuruluşları, vb.) ile işbirliği yapılacak.
 • Akredite laboratuvar kurulması için gerekli çalışmalar yapılacak, dernek üyelerimizin ve piyasadan gelen talepler doğrultusunda testler yapılabilecek ve bu şekilde derneğe gelir sağlanacaktır.

Poliüre Kavramını Kullanmanın Sonuçları Nelerdir?

 1. Öncelikle karışıklık ortadan kalkacaktır. Sektörümüzde uygulama yapan firmalar İngilizce’sini tercih ediyorlardı, bazı üreticiler Türkçe kullanımını tercih ederlerken bazıları da kendilerince Poliürea kelimesini uydurup harf oyunlarıyla bir marka yaratma peşindeydi. Bu kararla birlikte artık karışıklık önlenmiş olacaktır.
 2. Sektörümüzde özellikle müşterilerimiz ürünümüzün telaffuzu konusunda hep zorlanmışlardır. Yazıldığı gibi mi okunacak yoksa İngilizce mi okunacak şeklinde bir kafa karışıklığı yaşanıyordu. Artık bu kararla birlikte bu karışıklıkta ortadan kalkmış oldu.
 3. Sektörde faaliyet yürüten şirketler web sitelerini katalog ve broşürlerini bu yönde değiştireceklerdir.
 4. Eskiden Google arama motorunda poliüre şeklinde arama yaptığınızda google.com.tr de bile polyurea mı demek istediniz uyarısı yapıyordu. Neyse ki  veri girişi arttıkça bu uyarı ortadan kalktı. Şimdi çok daha fazla veri girişi olacağı için artık polyurea yazıldığında Google sonuçlarında sadece yabancı kaynaklar gösterilecektir. Ayrıca  daha kolay sorgulanacak ve gerçek bilgiye ulaşım bu anlamda daha anlaşılır hale gelecektir.
Tags: Poliüre
Polyurea Yalıtım

View Comments

 • Bütün dernek domainleri poliure.com.tr poliuresprey.com poliure.net ve daha bi dünya hepsini hep dernekle alakalı kişiler almış alım tarihlerine bakılırsa son 3 4 ay buna bir açıklamanız var mı ?

  • Bunu neden sorun ettiğinizi anlayamadım. Ya da tam olarak neyi soruyorsunuz ?

 • Önemli bir konuda dayanışma gösteren tüm üyelerimize Şükranlarımı sunarım.SPPD BŞK YRDMM. Yaşar kavlak

  • Teşekkürler Sayın Kavlak. Bizler derneğimiz için dayanışma göstermiyoruz. Bizler kendimizi derneğimizin fedaileri ilan ettik. Sektörde merdiven altı uygulamacıların ve üreticilerin, mesleğimizin prestijini ayaklar altına almasına daha fazla elbette müsaade edilemezdi. Derneğin kuruluşunda gösterdiğiniz emek takdire şayandır. Yorumunuz için teşekkürler.

Recent Posts

Çatı Arası Isı Yalıtımı Nasıl Çalışır?

Çatı arası sprey poliüretan köpük, ısı yalıtımı için genellikle en etkili yalıtım yöntemi olarak kabul edilir. Fakat sistem aslında nasıl… Read More

15 Ocak 2020

Ucrete Zemin Kaplama

UCRETE - DÜNYA'NIN EN DAYANIKLI ENDÜSTRİYEL ZEMİN KAPLAMASI Basf, Master Builder Solutions markası ve Ucrete ürünü ile Zemin kaplamalarında inanılmaz… Read More

25 Eylül 2019

Polyurea istanbul fiyatları

Polyurea istanbul fiyatları makalemizde beklentilerinize karşılık geleceğini umduğumuz bir makale hazırladık. Polyurea fiyatları Türkiye genelinde İstanbul ilinde daha uygundur. Bunun… Read More

27 Mart 2017

Bu web sitesi çerezleri kullanmaktadır.