Polyurea kaplama, polyurea su yalıtımı, sprey polyurea kaplama yapan firmamız, epoksi zemin kaplama, poliüretan enjeksiyon fiyatlarında da rekabetçidir.
Perde İzolasyonu

Perde izolasyonu

PERDE iZOLASYONU

Perde izolasyonu

Perde izolasyonu konutlar ve yapıların su izolasyonu ile ilgili en önemli bölümüdür. Bu nedenle temel ve perde izolasyonu bir kez yapıldığından son derece dikkatli davranılmalı ve risksiz bir uygulama tercih edilmelidir. Perde yalıtımı yapılmayan bina depremde yıkılma riski ile karşı karşıyadır. Toprak altı sularının temel ve perde duvarlarına nüfuz etmesi sonucu hızlı şekilde korozyon oluşur. Bu da binalarda kanser demektir.

Binalarda kanser

Toprak sularından oluşan asitler suyla birlikte nem gibi belirsiz su ilerlemesi olarak betonlarda ki korozyon hızını arttırırken demir çubuklara kadar işleyerek bir süre sonra demir çubukların çürümesine neden olur. Buna binanın kanserini ilerlemesi olarak bakabiliriz.

Bu aşamada binanın ömrü bitmiş olarak görülmelidir. Neredeyse hiç deprem güvencesi yoktur. Bilindiği gibi deprem esnasında yıkılan binaların ana nedeni taşıyıcı konstrüksiyon da oluşan bozulmalardır. Temel ve perde betonların su ve yoğuşma önleyici ısı izolasyonu iyi yapılmış yapıların deprem karşısında gösterdikleri dayanım diğer yapılara göre çok daha yüksektir. Poliüre temel ve perdelerde kesintisiz monolog bir örtü görevi görür ve su sızmalarını önler. Diğer taraftan perde betonlarında yoğuşmayı engellemek adına ısı yalıtım amacıyla sprey poliüretan köpük kullanılmalıdır.

Polyurea Temel Perde

Firmamız temelden perde duvarlara kadar ek yeri olmayan, püskürtme olarak uygulanan en az 2 mm kalınlığında uyguladığımız yağmur suyu asitlerine karşı yüksek dayanımı olan rakipsiz polyurea su yalıtımı ile sorunu kesin olarak çözmektedir. Perde izolasyonunda polyurea püskürtülmesinden önce sprey poliüretan köpük uygulaması verimi arttır.

Leave a Comment
Share
Published by
Polyurea Yalıtım
Tags: perde altı su yalıtımı perde izolasyonu perde yalıtımı polyurea su yalıtımı su izolasyonu

Bu web sitesi çerezleri kullanmaktadır.