Hijyen Epoksi Kaplama

Ana sayfa » BLOG » Hijyen Epoksi Kaplama
Hijyen Epoksi Kaplama

Hijyen Epoksi Kaplama

Epoksi denilen kimyasal madde iki adet yapı parçasından meydana gelir. Bu kimyasal ürün günlük hayatımız ile çok fazla iç içe olan fakat adını bilmediğimiz materyallerden bir tanesidir. Epoksi yüzey döşeme konusunda en çok kullanılan materyaller arasında yer almaktadır. Geçmiş senelerde klasik eton veya fayanslar en çok kullanılan maddeler olurken son senelerde epoksi kullanımında büyük bir artış meydana gelmiştir. Bu artışın asıl nedeni temizlik ile alakalıdır. Hijyen epoksi kaplama ile beraber gelecek olan bir unsurdur. Pürüzsüz bir yüzeye sahip olduğu için çok kolay bir biçimde temizlenen ve kir tutmayan bu yüzey cinsi senelerce kullanılabilecek bir dayanıklılık seviyesine sahiptir. Bunun yanı sıra ayrı ayrı parçalardan oluşan bir yüzey sistemi olmadığı için mikropların birikeceği bir ortamda olmamaktadır.

Hijyen Epoksi kaplama hastanelerde giderek ihtiyaç duyulan bir konu haline gelmiştir. Nüfusun artması ile berber hastanelerden yararlanan insanların sayısında da büyük bir artış meydana gelmektedir. Tam da bu nedenle hastanelerin daha hijyenik bir yapıya sahip olması gerekir. Epoksi yüzey kaplaması sayesinde bu amaca çok kısa bir süre içerisinde erişilebilir. Epoksi kimyasal maddesi ilk olarak sıvı bir forma sahip olarak mekana getirilecek ve ardından uzman kişiler tarafından döşeme işlemi gerçekleştirilerek kurumaya bırakılmalıdır. Kuruma aşamasında kesinlikle temas edilmemeli materyalin pürüzsüzlüğünü bozulmasına neden olunmamalıdır.

Hijyen Ve Anti-Bakteriyel Kaplama

Hijyen epoksi kaplama ile çok kolay bir biçimde sağlanabilir. Diğer yüzey döşemelerinin anti bakteriyellik gibi bir özelliği olmadığından hastaneler gibi sağlığınızı emanet ettiğiniz yerlerde kullanılmaması gerekir. Evinizde küçük bir çocuk bulunuyorsa konutlarda da kendi kendine mikrop üretebilen veya mikrop üremesine uygun ortam hazırlayacak olan ürünlerin kesinlikle kullanılmaması gerekmektedir. epoksi kaplamaya olan talep arttıkça çeşitlerinde de artış gözlemlenmektedir. Renk seçeneklerinden doku seçeneklerine kadar birçok ayrı alt dalı içerisinde barındıran bu ürün her ortama uyum sağlayabilecek modelleri içerisinde barındırmaktadır. Temizlik konusunda kolaylık istiyorsanız yaşam alanınıza epoksi döşemeyi sokarak bunu sağlayabilirsiniz. Bakım işlemine bile gerek kalmadan kolay bir biçimde kullanabileceğiniz ve senelerce dayanacak bir güce sahip olan bu materyal kullanıcılarını memnun etmektedir.

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Yorum Yap

Mail adresiniz saklı tutulur.

Please type the characters of this captcha image in the input box

Lütfen Resimdeki Kodu Boşluğa Giriniz.