Polyurea kaplama, polyurea su yalıtımı, sprey polyurea kaplama yapan firmamız, epoksi zemin kaplama, poliüretan enjeksiyon fiyatlarında da rekabetçidir.
Su İzolasyonu

Polyurea Havuz Su Yalıtımı

POLYUREA HAVUZ SU YALITIMI

Havuz su yalıtımı sorunu yapıların diğer alanlarına kıyasla  daha zor bir konudur. Bunun başlıca nedenleri arasında öncelikle su basıncının varlığı sonrasında havuz kimyasalları ve yağmur suyu asitleri ve son olarak da ‘’klasik yöntem’’ su izolasyon tercihleri gelmektedir.

Su basıncı; yapının en zayıf noktasına en yüksek düzeyde zarar verici etkisi olacaktır.

Havuz kimyasalları; başta cam mozaik kaplamaların derzleri olmak üzere yapının diğer alanlarında da sürekli olarak bozucu bir etki yapmaktadır.

Yağmur suyu asitleri ise bir çok su izolasyon ürününde de olduğu gibi eritici bir etkiye sahiptir.

Klasik Yöntem; bilindiği üzere klasik yöntem yalıtımlarında bir takım parçalar birleştirilerek su izolasyonu yapılmaya çalışılır. Bu yöntemlerde sistem ek yerlerinden mutlaka zafiyete uğramaktadır.

Yukarıda da özetlendiği şekliyle bu dört unsur su yalıtımlarında havuz konusunun en zor başlık olarak ele alınmasına neden olur.

Havuz Su Yalıtımı

Öyle bir malzeme hayal etmeliyiz ki hem su basıncına dayanacak kadar esnek olsun, hem havuz kimyasallarına, yağmur suyu asitlerine dayanıklı olsun ve hem de ek yersiz bir çözüm olsun.İşte Polyurea bu ve buna benzer birçok üstün özelliği sayesinde şuan su yalıtımı ve kaplamalarda en iyi çözümdür.

Leave a Comment
Share
Published by
Polyurea Yalıtım

Bu web sitesi çerezleri kullanmaktadır.