Hastane Epoksi Kaplama

Ana sayfa » BLOG » Hastane Epoksi Kaplama
Hastane Epoksi Kaplama

Hastane Epoksi Kaplama

Hastane Epoksi Kaplama modern zamanın insanlara kazandırdığı şeylerden bir tanesi de kimyasal ürünlerin sağlıklı bir biçimde kullanılma imkanıdır. Epoksi normal koşullarda yapışkan bir kimyasal madde olarak tanımlanabilir. Sürüldüğü yüzeyde kısa bir süre içerisinde kuruyan ve camsı bir görünüme kavuşan bu kimyasal yaygın ve sağlıklı bir biçimde kullanılmaktadır. Hastane hijyen açısından en yüksek önlemlere sahip olması gereken mekanlardan bir tanesidir. Epoksi kaplama hastanelerin hijyen seviyesini artırarak hastaların yaşamlarını daha temiz bir ortamda sürdürme fırsatı tanımaktadır. Bu yüzey maddesi ile kaplanan hastanelerde mikrop üremesi imkansız hale gelmektedir. Her gün düzenli bir biçimde temizlendiği takdirde üstünde hiçbir mikrop barındırmayan bu yüzey kaplaması hastane için en uygun döşemelerden bir tanesidir. Hastane epoksi kaplama örneklerinden en önemlisidir.

Bu kaplama sayesinde hastane içerisindeki hijyen seviyesinde büyük bir artış görülecektir. Normal koşullar altında hastanelerde kullanılan yer döşemesi seramik veya fayans olmaktadır. Her iki üründe küçük ve ayrı parçalardan oluştuğu için mikrop birikmesine elverişli bir ortam bırakmaktadırlar.  Epoksi kaplama yapıldığı takdirde pürüzsüz ve aralıksız bir yer döşemesi elde edilir. Bu nedenle hiçbir biçimde mikrop oluşumuna izin verilmez. Hastane epoksi kaplama çeşitleri genel olarak renkli kullanılsalar da şeffaf renk seçenekleri de bulunmaktadır. Asıl özellikler bakımından hiçbir farkları bulunmayan bu modeller gönül rahatlığı ile tercih edilebilir.

Özellikle ameliyathanelerde hijyen seviyesinin en yükseğe çıkarılması büyük bir önem arz etmektedir. Bu nedenle yer döşemesine büyük önem verilmeli ve mikrop tutucu yer döşemeleri benimsenmemelidir. Epoksi kaplama ameliyathanelerde kullanımı en uygun olan kaplama maddelerinden bir tanesidir. Pürüzsüz bir yüzey oluşturur. Bu yüzden çok kolay bir biçimde temizlenebilir.  Mikrop birikimini önleyen bu yüzey maddeleri hastanede bulunan hastaların sağlık koşullarının iyileştirilmesi için kullanılabilir. Sadece yüzey döşemesi alanında değil temel inşaat sektöründe de kullanılır. Bu kimyasal herhangi bir afet sonrasında meydana gelen çatlakları ve kırıkları en iyi şekilde onarabilecek olan kimyasallar arasında yer almaktadır. Zaman geçtikçe daha da sert ve sağlam bir hale gelecek olan epoksi kırıkların ve çatlakların onarımında çimentodan çok daha iyi bir seçenektir.

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Yorum Yap

Mail adresiniz saklı tutulur.

Please type the characters of this captcha image in the input box

Lütfen Resimdeki Kodu Boşluğa Giriniz.