Polyurea kaplama, polyurea su yalıtımı, sprey polyurea kaplama yapan firmamız, epoksi zemin kaplama, poliüretan enjeksiyon fiyatlarında da rekabetçidir.
Epoksi

Epoksi

Epoksi Nedir ?

Epoksi, sert, uzun ömürlü bir kaplamadır. Benzin, yağ ve sıradan boyayı bozabilecek diğer birçok maddeye karşı dayanıklıdır. Kolaylıkla temizler ve çeşitli renklerde olabilir. Böylece zemininizi yıllarca temiz ve kullanılır hale getirirsiniz.

Ancak, bu zorlu projenin gerçeği, bir, beton zemin kaplamasını tutmuyor olabilir. Ve ikincisi, sizin için zemini hazırlamak yorucu ve sıkıcı olabilir. Bu durum betonun durumunu değerlendirmenize, onu nasıl temizleyeceğimize ve ne kadar ilgi göstereceğimize bağlıdır.

Diğer boya işlerinde olduğu gibi, başarı da hazırlık çalışmalarında yatar. İlk gün benzin lekelerini çıkarma, zemini temizleme, hafif bir asit ile yedirme yapılır. İkinci gün, çatlakları doldurarak ilk kat epoksi uygulanır. Buna astar katı da diyebiliriz.  Ardından üçüncü gün epoksinin ikinci katı uygulanır.

Hangi Epoksiyi Seçmelisiniz ?

Nihai kritik karar, hangi ürün tipinin kullanılacağıdır. Zemin boyaları, uygulandıktan hemen önce birlikte karıştırdığınız iki ayrı bileşenden oluşan sert reçinelerdir. Onları kabaca üç tipe bölebilirsiniz: % 100 katı saf epoksiler, solvent bazlı epoksiler ve su bazlı epoksiler.

Yüzde 100 katı tip neredeyse saf epoksi; Buharlaşan çözücüler içermez. Bu ürünler pahalı ve zor uygulanırlar, çünkü çok hızlı sertleşirler. Bu tip epoksileri ancak profesyoneller uygulayabilir.

Solvent bazlı epoksiler tipik olarak yüzde 40 ila 60 katı madde içerir. Onların betona nüfuz etmesi artılarıdır. Genellikle geniş bir renk yelpazesinde bulunurlar; bu da görüntü için bu türün seçilmesinin bir nedenidir. Ancak bazı dezavantajları vardır. Solventler güçlüdür ve potansiyel olarak tehlikelidir; Solunum maskesi kullanmanız gerekir. Solunum cihazı dumanları solumamanız için yüzünüze sıkıca oturmalıdır. Buna ek olarak, mekânı iyi havalandırmanız ve diğer kişilerin kokudan uzak tutmanız gerekir.

Su bazlı epoksilerin ayrıca uygulamadan önce karıştırdığınız iki bileşeni vardır. Ve ayrıca genellikle yüzde 40 ila 60 katı madde içerirler. Bu tür epoksilerin yararı, tehlikeli bir solvent dumanı bulunmamasıdır.

Bununla birlikte gece parlayan bir florasan epoksi kaplama da yapabilirsiniz.

Solventli veya su bazlı epoksi ile çalışsanız da, uzun süreli aşınma ve dayanıklılık için yeterli yapı oluşturmak için iki kat uygulamanızı öneririz.  Genellikle, katı içeriği daha yüksek olan bir ürün daha yüksek bir dayanıklılık kazandıracaktır. Ve genel olarak, epoksi fiyatları, karışımdaki epoksi miktarına paralele olarak yükselir ya da düşerler.

Leave a Comment

View Comments

  • Bu videoda gördüğüm pulları nereden satın alabilirim. Yardımcı olur kusunuz acaba ? Teşekkürler.

Share
Published by
Polyurea Yalıtım
Tags: epoksi epoksi kaplama

Bu web sitesi çerezleri kullanmaktadır.