Epoksi Vernik

Ana sayfa » BLOG » Epoksi Vernik
Epoksi Vernik

Epoksi Vernik

Epoksi vernik; solventsiz ve dolgusuz verniktir. Zeminin tozmaması için hastanelerden tekstil fabrikalarına, otomotiv sanayisinden ilaç sektörüne kadar geniş bir kullanım alanı vardır. Ayrıca teras ve çatılarda su geçirmemesi için alınacak önlemlerde kullanılmaktadır. Epoksi  su geçirmesini önleyen bir malzemedir.  İçeriğinde pigment ve dolgu bulunmaz. Uygulandığı yerde sert bir film tabakası oluşturur. Bu film tabakasının yüzeyi kaygan olur ve herhangi bir sıvı geçirmez. Temizliği ise çok kolay şekilde yapılır. Epoksi  şeffaf ve renksiz olup 5 KG ağırlığında takımlar halinde satılmaktadır. Paketinden çıkarıldığı zaman kullanmaya hazır haldedir. Farklı bir işlem yapmaya gerek yoktur. Sadece araç – gereçlerin temizlenmesinde tiner kullanımı olabilir. Epoksi vernik son derece dayanıklı bir üründür. Asitlere, alkaliklere, yağlara, Petro ürünlerine ve birçok solvente karşı aşırı bir dayanıklılık gösteri r. Islak ortamlarda 50 derece, kuru ortamlarda ise 130 dereceye kadar direnç göstermektedir. Epoksi vernik uygulanmadan önce bir takım hazırlıklar yapılmalıdır. Eğer uygun şartlar oluşturulmaz ise alınacak verim düşecektir.

  • Yeni beton ve sıvaların üstüne uygulanması için yüzeyin kumlanması ve tozdan tamamen arındırılması gerekir.
  • Astar işlemi olmadan önce zeminin tamamen kuru olması gerekir.
  • Yüzeyleri çok parlak olan yerlerin pürüzlendirilmesi gerekmektedir. Bunun için de kumlama veya asitleme işlemi uygulanabilir.
  • Uygulama için ana malzeme karıştırılır. Sertleştirici eklenir. İyice birbirlerine karışana kadar karıştırılır ve uygulaması yapılır.
  • Uygulamaları fırça veya rulo ile yapılması tavsiye edilir.

Kesin Çözüm Etkili Ürün

Yapılan karışımın bir an önce uygulanması gerekmektedir. Çünkü 20 derecede 1 saatlik bir kullanım süresi vardır. Sıcaklık yükseldikçe bu kullanım süresi düşecektir. Epoksi işlemi uygulandıktan sonra diğer katlar için en az 24 saat en fazla 48 saat beklenilmesi gerekmektedir. Kürlenme süresi içinde 20 derecede 7 gün beklenmesi gerekir. Son derece etkili bir ürün olan Epoksi vernik gerekli şartlar oluştuktan sonra kullanıldığında çok uzun süreler yararlılık gösterecektir. Epoksi vernik kullanımında verniğin göze veya yüze gelmemesine dikkat edin. Çocukların ulaşamayacağı yerlerde saklayın herhangi bir problemde hekime başvurun. Epoksi kaplama.

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Yorum Yap

Mail adresiniz saklı tutulur.

Please type the characters of this captcha image in the input box

Lütfen Resimdeki Kodu Boşluğa Giriniz.