Polyurea kaplama, polyurea su yalıtımı, sprey polyurea kaplama yapan firmamız, epoksi zemin kaplama, poliüretan enjeksiyon fiyatlarında da rekabetçidir.
Epoksi

Epoksi Kaplama Nasıl Yapılır

Zemini ve Havayı Analiz Edin

Epoksi Kaplama Nasıl Yapılır sorusunun cevabına zeminle başlamak gerekir. Epoksi uygulamalarında uygulamanın başarılı olabilmesi için zeminin hazır olması gerekir. Unutmayınız ki başarılı bir epoksi kaplama işinin yarısı buna bağlıdır. Öncelikle yüzey nemli olmamalıdır. Gerekiyorsa bir nemölçer kullanabilirsiniz. Bağıl nem yüzde ellinin üzerindeyse zemin epoksi için uygun değildir.  Ayrıca daha önce herhangi bir nedenden dolayı bir kaplama kullanılmışsa mutlaka ve öncelikle bu kaplama yerden kazınmalıdır. Bu iş i.in solvent kullanabilirsiniz. Solvent ısı dan sonra kimyada en genel çözücüdür. Eğer şap yeni atılmışsa en az 28 gün beklenilmelidir. Son olarak uygulama yapacağınız mevsim ya da o günün hava sıcaklığı da son derece önemlidir. Hava sıcaklığının 22 derece civarında nem oranı düşük ve yağış olmayan birkaç günü tercih ediniz.

Epoksi Kaplama Nasıl Yapılır

Zeminin Temizliği

Başlamak için, sertleşmiş yüzey lekelerini çıkarmak için düz uçlu bir kürek veya kazıyıcı kullanın, sonra sert fırça ile süpürebilirsiniz. Bu işler için aslında bir elektrikli süpürge ya da bir vakum en ideali olacaktır.

Daha sonra, beton temizleyici ile zemini sert bir fırça ile 20 veya 30 dakika fırçalayınız. Duvarlar boyunca ve makinenin ulaşamadığı köşelerde sert fırça bir el fırçasıyla fırçalamaya dikkat edin.

Betonun Muriatik Asitle aşındırılması

Beton temizleyici ile fırçalanmış yüzeye bu aşamada, tüm tortuyu ortadan kaldıracak ve betonun gözeneklerini açacak olan muriatik asit uygulayacağız. Asidi tüm yüzeye dökün ve iyice yedirin. Yine aynı şekilde sert bir fırça il fırçalayın.

Sonunda, tüm zemini iki ila üç kez durulayın. Beton yüzey şimdi ince kum zımpara ile zımparalanmış gibi olmalıdır. Değilse asit yıkamayı tekrarlamanız gerekir. Son olarak, kurutma işlemini hızlandırmak için, kalan tüm birikmiş suları temizleyin geri kalan lekeleri, çatlakları veya yontulmuş alanları kurutun.

Birinci Kat Epoksi

Epoksi en az iki bileşenli bir kaplama ürünüdür. Ürünün kullanım bilgilerinde anlatıldığı gibi iki bileşeni uygun kapta karıştırıp hazır hale getirin. Belirtilen süre dolmadan karıştırdığınız ürünü uygulamalısınız.

Birinci kat uygulandıktan sonra kapıyı kapalı tutmayı unutmayınız. Bu, zemini kuru olana kadar toz, kir, ev hayvanları ve çocukları uzak tutmaya yöneliktir. Ve kapıdan bir bantla birlikte bir “Girmeyin” işareti koyun.

Zeminin kaplanması

Birçok kişi artık epoksi kaplamayı özellikle garajları ve atölyeleri için kendisi yapmak istiyor. Ve doğal olarak şu sorunun cevabını arıyor: Epoksi Kaplama Nasıl Yapılır?

Sabit bir hızda devam ederseniz 100 metrekareyi bir saatten kısa bir sürede bitirmelisiniz. Çözücü kokuları güçlüdür (kendinizi bir köşeye boyamayın). Bir maske taktığınızdan emin olun ve kaplamadan en az bir saat sonra zemin kapısını açık tutun.

Epoksi Kaplama Nasıl Yapılır
İkinci Kat Epoksi

İlk kat kuruduktan sonra ikinci yani son kata geçiş yapabilirsiniz. Parlak veya kaygan bir zemin istemiyorsanız, epoksi içine kaymaz zemin kaplama katkısı ekleyin ve granülleri eşit şekilde dağıtmak için iyice karıştırın.

İlk katın en az 16 saat süreyle kurumasını bekleyin. Özellikle araçlarınız kar ve nemi garaja çekiyorsa veya daha az kaygan bir zemin üzerinde daha güvenli hissedecek olursanız, ikinci kat için epoksiye kaymaz bir ürün ekleyin

Sertleştirilmiş bir epoksi zemin üzerine uygulanan bir kat cila, temizlemeyi kolaylaştıracaktır.

 

Bu Proje için Gerekli Araçlar

Başlamadan önce bu gerekli araçları bulundurun

  • El arabası
  • Boya rulosu
  • Islak / Kuru Vakum
  • Boya fırçası

Elektrikli zemin yıkayıcı (kiralık), sert kıl fırçası, organik buhar / asit respiratör, lastik çizme, lastik eldiven, koruyucu gözlük.

Bu Proje İçin Gerekli Materyaller

Tüm materyallerin vaktinden önce hazır olmasını sağlayarak son dakika alışveriş gezilerinden kaçının. İşte bir liste.

  • Temizleyici / yağ çözücü sıvı
  • Tuzruhu
  • Epoksi çatlak dolgusu
  • Epoksi zemin boyası
Epoksi Kaplama Nasıl Yapılır

Umarız bu makalede Epoksi Kaplama Nasıl Yapılır sorusunun cevabını verebilmişizdir.

Leave a Comment
Share
Published by
Polyurea Yalıtım
Tags: epoksi epoksi kaplama

Bu web sitesi çerezleri kullanmaktadır.