Polyurea kaplama, polyurea su yalıtımı, sprey polyurea kaplama yapan firmamız, epoksi zemin kaplama, poliüretan enjeksiyon fiyatlarında da rekabetçidir.
Poliurea

Aromatik Polyurea

AROMATİK POLYUREA

Aromatik Polyurea piyasada en çok kullanılan polyurea sistemidir.

Aromatik Polyurea Özellikleri

Aromatik Polyurea olağanüstü fiziksel dayanım özelliklerine sahiptir. Alifatik polyurea ile karşılaştırdığımızda güneş ışınlarına karşı gösterdiği olumsuz performans karşımıza çıkar. Burada püskürtme işlemi tamamlandığında sistemin güneş ışınlarına dayanımını arttırmak adına alifatik temelli poliüretan boyalar ile kaplarız.

Aromatik kelime anlamı olarak hoş kokulu demektir.

19.yüzyılın ikinci yarısından genellikle bitki kökenli büyük sayıdaki organik bileşikler diğer bileşiklerden farklı olarak karakteristik hoş bir kokuya sahip olmaları sebebiyle aromatik bileşikler diye adlandırılmıştır. Bunlar benzen, türevleri ve naftalin, antrasen gibi bileşiklerdir.

Aromatik polyurea kaplama, ticari ve endüstriyel uygulamalarda yüksek performanslı bir polyurea kaplama olarak sprey uygulaması için formüle edilmiş ve darbe, aşınma ve korozyon direnci uygulamaları için idealdir.

Aromatik polyurea alifatik türlerine göre daha ekonomiktir. Ayrıca fiziksel dayanım olarak daha yüksek performans gösterir. Bu nedenle dünya ölçeğinde polyurea uygulaması dediğimiz zaman aklımıza aromatik temelli polyurealar gelir. Ayrıca güneş ışınları karşısında gösterdiği renk solma durumu ise alifatik temelli poliüretan kaplamalar ile giderilebilmektedir.

Avantajları

  • Uygulandıktan sonra mükemmel sağlamlık, dayanıklılık ve mükemmel bir su yalıtımı sağlar.
  • Pürüzlü yüzeylerde ve kavisli veya kare şeklinde ne olursa olsun her türlü alana uygulama için ideal bir üründür.
  • Beton, seramik karo, poliüretan köpük, ahşap, metal, bitümlü kâğıtlar, akrilik boyalar gibi herhangi bir yüzeye yapışmasını sağlar.
  • Günde metrelercekare uygulanabilir ve çok hızlı kürlendiği için hemen kullanıma hazırdır.
Leave a Comment
Share
Published by
Polyurea Yalıtım
Tags: aromatik polyurea polyurea polyurea kaplama polyurea nedir polyurea sprey su izolasyonu polyurea su yalıtımı polyurea zemin kaplaması sprey polyurea zemin kaplama

Bu web sitesi çerezleri kullanmaktadır.