Polyurea kaplama, polyurea su yalıtımı, sprey polyurea kaplama yapan firmamız, epoksi zemin kaplama, poliüretan enjeksiyon fiyatlarında da rekabetçidir.
Poliurea

Alifatik Polyurea

ALİFATİK POLYUREA

Alifatik Polyurea kaplamalar, içeriğinde aromatik bileşikler bulunmaması nedeniyle UV’ye maruz kaldıklarında renk solmaz ve hızlı bir şekilde reaksiyona girerek sağlam bir kaplama sistemi oluşturmayı kolaylaştırır.

Günümüzde ticari olarak kullanılan sprey polyurea kaplama sistemlerinin büyük çoğunluğu aromatik bazlıdır.

Kullanılan izosiyanat neredeyse tamamen MDI’dir ve kullanılan esas iyileştirici aromatik di-amin DETDA’dır. Bu aromatik kaplamalar, mükemmel fiziksel özelliklere ve başarılı bir geçmişe sahiptir.

Ancak,

Bu sistemlerin UV / renk kararlılığı, sistemin aromatik içeriğinden ötürü zayıftır. UV direnci sağlamak için Bu aromatik sistemlerde geliştirilmiş renk kararlılığı, ince bir (3-5 mil) alifatik son kat boya uygulanır. Bu son katlar genellikle poliaspartik ester esaslı veya poliüretandır.

Bu iki katlı sistem. Bununla birlikte, alifatik polyurea sonkat çözeltisinin bir dezavantajı, son katın aşınabileceğidir. Yüksek aşınma ortamlarında. Bu, alttaki aromatik polyurea kaplamanın UV ışınına maruz kalmasına yol açar; Tamamen alifatik bir polyurea kaplamanın hiçbir aromatik içeriği yoktur, bu nedenle zarar görmez

Alifatik Polyurea

piyasada hazırda bulunmaz ancak sipariş üzerine yüksek talepler için üretilebilir. Bunun yerine aromatik polyurea kaplama kullanılır ve üzerine UV direnci için istenilen renk alifatik poliüretan boya uygulanır.

Leave a Comment
Share
Published by
Polyurea Yalıtım
Tags: aromatik polyurea polyurea polyurea kaplama polyurea nedir polyurea sprey su izolasyonu polyurea su yalıtımı polyurea zemin kaplaması sprey polyurea zemin kaplama

Bu web sitesi çerezleri kullanmaktadır.